Úvod > Minisailisté > Diskuse > Ostatní > Setkání u vody > MiČR NSS Jinolice 2016

MiČR NSS Jinolice 2016

ladous 20.09.2016 13:07
Jelikož se čtvrteční kontrolovaný požár nevymknul kontrole, bylo co a kde fotit:
http://ladous.rajce.idnes.cz/jinolice_nss_160916

Nedělní fotky Dorianů vznikly na přání jednoho adepta ze severovýchodu republiky. Tímto mu do stavby přeju mnoho sil a těším se, až vypluje.
MKJ 14.09.2016 06:57
Dodatek kulturně-sociálního významu:
Do Jinolic vezu malou bedýnku dříví a ve čtvrtek večer tam způsobím kontrolovaný požár. Pár prutů beru s sebou, buřta alias špekáčka si vemte vlastního (vegani kedlubnu nebo mrkev).
ladous 14.09.2016 17:52
A následně ohledáš spáleniště, určíš příčinu požáru a označíš viníka? ;-)

Ale nápad je to dobrý, špekáček mi tu nějaký zbyl a do neděle by se mohl zkazit, tak proč mu nedopřát pohřeb žehem.
Jirka 08.09.2016 08:52, Upraveno: 08.09.2016

Dotkli jste se několika problémů
Pozdní přihláška - ano, uzávěrka byla jasně dána. I kvůli tomu aby se pořešil finální časový plán jízd. Je to česká vlastnost nechávat vše na poslední chvíli? Vzpomeňme tlaky při konci lhůt na výměnu dokladů na úřadech či podání daňových přiznání ... Navíc při online přihlášce je to záležitost na dvě minuty. Je asi lepší, korektnější, se přihlásit a případně účast zrušit když si nejsem jist zda dostanu volno atp.

Jasně, je dobré udělat místo nové kategorii - zvlášť pokud je účast na postupových soutěžích (ME, MS) podmíněna účastí a pořadím v Seriálu. Proto jsme do toho letos šli. D-čka mají specifikum že nemůžou (všichni jsme viděli proč) jezdit spolu s A nebo B - což pro C problém nepředstavuje a vždy se to tak v pohodě řešilo.

Komplikace a VELKÁ je ale s kolizí tříd pokud má jeden účastník dva (či tři) modely. Dvousoutěž vtěstnaná do dva a půl dne je našponovaná a nepomůžou dvě i tři tratě. Mám na mysli vzniklou situaci, kdy je přihlášeno A+D a B+D. Tedy D-čko se nemůže jet když se jede A nebo B. To je potřeba si uvědomit. U plachetnic je to přeci jen jiné, než u jízdy na trojúhelníčku, kdy lze jezdit více kategorií - je to záležitost pár minut. U hodinových jízd je to prostě jiné. To je potřeba si uvědomit. A pokud situace vznikne týden před soutěží, je to pro pořadatele nepříjemné.

Píšu obecně s ohledem na příští roky. Jak situaci vyřešíme v Jinolicích, to se dovíte na nástupu v pátek ráno.

Jirka

Standa 08.09.2016 21:18
Omlouvám se za zmatky a vrácení NSS-D, nad účastí v NSS-D jsem uvažoval už v Buňkově s tím, že jasněji bude koncem léta. Bohužel mě vůbec nenapadlo, že je uzávěrka přihlášek dva a půl týdne před. Jinak hlavním cílem je účast Tomáše, já můžu jednu nebo druhou třídu (B, D) vynechat.
Standa
Brůča 07.09.2016 20:11
Je pravda že pro pořadatele je kategorie D problém zejména proto, že uzávěrka přihlášek do Jinolic byla 31.8.
Ferodedek 08.09.2016 06:13, Upraveno: 08.09.2016
Souhlasím, že "D" je pro pořadatele problém, ale když už se objevily, tak se s tím musí pořadatel nějak vyrovnat. S přihláškama je to jako všude. Termín někdo musí a někdo může, bývalo v propozicích (pozdní-dvojí startovné). A Šurdo byly doby, kdy se i "B-éčka" sešly dvě a taky se jezdilo, tak proč to nejde teď s "CaD" A proč to vadí zrovna tobě, když to ani nepořádáš a ani nejezdíš. A kdy jsi jel seriálovku s "C"?
ladous 07.09.2016 23:26
Pokud budeš pes a na pozdní přihlášky nebudeš brát zřetel, tak to musíš aplikovat na všechny NSS, třebaže mezi 13 a 15 NSS-B na vodě není z pohledu nároků na pořadatele rozdíl, zatímco u NSS-D mezi 2 a 5 ano.

Pokud to jde, snažím se hlásit mezi prvními, protože tak jako tak si stejně s předstihem zamlouvám ubytování. Na druhou stranu stále častěji přicházím do styku se soutěžemi, kde dva týdny před akcí pořadatel teprve vydává propozice a přihlášky přijímá ještě večer před soutěží, ne-li i na místě, takže si na dřívější uzávěrky přihlášek špatně zvykám, jakkoli je chápu jako oprávněné.
Šurda 06.09.2016 14:52
Ladousi, tady ty extrémní sporty jako ,,C" a ,,D" si máte dopředu spolu domluvit ,je vás pár a telefonovat umíte , když jsem začínal s ,,C" já a Egrt, tak dokud jsme neukecali Peška ,tak se žádný závod ani nenahlašoval. A ,,D" jsou vůbec komplikace , zejména pro pořadatele ,když se vás domluví aspon 5, aby to stálo za to, tak to beru ( za mne osobně je to zajímavá kategorie, ale chce to partu)
ladous 06.09.2016 15:21, Upraveno: 06.09.2016
Jasně, je nás pár. Ale byla tu malá šance, že to přes léto dosochá někdo další a třeba se přihlásí. Nepřihlásil a s ním i půlka těch, co už vhodný model mají. A uznávám, že NSS-D jsou pro pořadatele komplikací za všech okolností.

... hle, teď večer se s NSS-D přihlásili Jakešové. Začínám si připadat jak ten král v pohádce: "Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil."
ladous 10.08.2016 21:28
Poslední letošní seriálové soutěže 16. - 18. 9. 2016 v Jinolicích se blíží, nezapomeňte se včas přihlásit:
http://www.klom.cz/nss
ladous 06.09.2016 11:32
Jelikož je po uzávěrce přihlášek a s NSS-D jsme se přihlásili jen my dva s Reném Walentou, tak zde oznamuji, že jsme se domluvili NSS-D zase odhlásit. Diváci lační po adrenalinových saltech nechť prominou.
Květen 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Log
Článků: 209
Akcí: 10
Uživatelů: 64
Lodí v registru: 3