neděle 21. říjen 2018 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace

Termíny 2018

ladous 08.08.2017 02:11
Lodní maketáře čeká v roce 2018 seriál 3 dvousoutěží:
25. - 27. 5. 2018 MiČR NS (bez NSS) - Běleč nad Orlicí
22. - 24. 6. 2018 MiČR NS a NSS - Netolice
7. - 9. 9. 2018 MiČR NS a NSS - Jinolice

Pokud by to jen trochu šlo, poprosil bych pořadatele úvodní dvousoutěže pro plachetnice NSS, aby se vyhnul termínu 19. 5. 2018, na který chystám mezinárodní soutěž parníků na Vyžlovce.
Jirka 19.08.2017 22:10
Doplňuji předpokládaný termín Kristýny 2018 a to 4. - 6. května, předpokládaný příjezd účastníků ve čtvrtek 3. května.
ladous 10.12.2017 17:30
Velice děkuji všem pořadatelům, že mi na 19. 5. 2018 nezhatili plány a mohu termín Parní Vyžlovky 2018 vyhlásit jako definitivní.
ladous 05.11.2017 20:13
Víte někdo ještě o nějakých dalších termínech NSS, které nejsou v zatím vydaném kalendáři uvedeny?
http://svazmodelaru.cz/klom/2017/10/15/kalendar-soutezi-2018

Jsem trochu zmaten z toho, že tam borovanští nenahlásili ani Třeboň, ani dříve oznámené Netolice.
PeterP 09.11.2017 09:45
Súťaž plachetníc NSS v Hrabove pri Ružomberku bude v termíne 25.- 27.5.2018.

Ferodedek 09.11.2017 17:24
Škoda, na ten termín už je nahlášena do kalendáře soutěž ve Znojmě.
Šurda 11.11.2017 10:03
podle mne, takovýto kalendář kde se neví kdy a kde se bude něco konat je na prd , , navíc zde na minisailu, by mněly být dávané soutěže pouze NSS ! (naopak tu naše soutěže všechny nejsou i když byly nahlášeny)
Standa 11.11.2017 18:19
Bohužel oficiální kalendář svazu je v konceptu, protože řada přihlášek přišla i víc jak týden po uzávěrce. Kalendář na Minisailu případně na KLOM.cz je "dobrovolný" neoficiální a tudíž nic nebrání pořadatelům čehokoliv poslat kdykoliv informaci správcům těchto serverů. Ti zrovna tak jako SMČR na svých stránkách, zváží zveřejnění. Vzhledem k tomu, že správci Minisailu i KLOM dnes hledají informace kde se dá, jistě to uvítají.
Jinak 3. a 4. soutěž (v časovém pořadí 1. a 2.) MiČR NS včetně NSS konaná v Třeboni v doplněném kalendáři je.
Standa
ladous 11.11.2017 22:55
Uvítal jsem, že kalendář (koncept) na webu svazu zveřejnili už v půlce října hned po uzávěrce. Ale nadšení mi vydrželo jen do řádného pročtení, kdy jsem zjistil, že až na jednu dvě sekce tam nejsou ani všechny seriálové soutěže, což je asi pro většinu pořadatelů jiných akcí, myslím, dosti zásadní věc. Těžko se pak něco plánuje, když člověk musí čekat, aby se zbytečně nedostal do kolize a netříštily se síly, což se koneckonců týká i neseriálových akcí.

I navzdory včasnému zveřejnění se přeci stávají smutné případy, jako třeba zde již zmíněná termínová kolize Znojma (Výrovické přehrady) a Hrabova.

Jinak platí, že na KLoM.cz se snažím zanést všechny akce, na kterých lze očekávat přítomnost lodních modelů. Ovšem musím se o nich nějak dozvědět.
Jirka 12.11.2017 19:09, Upraveno: 12.11.2017

Ano, na těchto stránkách se objevují jen akce, které jsou pořádány pro lodě, kterým jsou tyto stránky věnovány. Zatím jsem na rok 2018 zadal tři o kterých vím termín a místo. Tedy ty které pořádá nebo spolupořádá ADMIRAL. To, co jsem někde jen zaslechl nebo je v částečné formě zveřejněno v konceptu na jiných stránkách, nebudu vkládat sem, jednoduše proto, že nechci zvyšovat (s prominutím) chaos který je. Například postrádám v konceptu kalendáře maličkost jako místo soutěže. Nebo můj počítač zobrazuje něco jiného???
Jirka

ladous 12.11.2017 22:42
Jirko, místo v té tabulce s oficiálním kalendářem uvedeno je, jen je potřeba dole na konci tabulky použít posuvník do strany. Také mi chvilku trvalo, než jsem na to přišel.
Jirka 13.11.2017 08:01
Ach so!
... to je ale praktické a neočekávané, díky.
Standa 16.11.2017 11:56
Trochu jsem očekával, že správci soukromých serverů KLoM.cz a Minisail aktivněji potvrdí myšlenku sbírat informace o plánovaných soutěží od pořadatelů a zanášení do jimi spravovaných kalendářů kdykoliv během roku. Pokud chcete mít informace včas pro plánování eventuálních vlastních soutěží, nikdy to nebude fungovat přes jeden oficiální kalendář, který má jeden datum uzávěrky shodný pro všechny pořadatele a navíc ještě nějaký režim zpracování a schválení. U soukromých stránek po domluvě pořadatele se správcem stránek nic nebrání tomu napsat soutěže do kalendáře klidně na pět let dopředu, akce NSS-H, částečně i EP na Kristýně se konají pravidelně ve stejném termínu. Pro MiČR NS se již před několika lety stanovily také "přednostní" termíny - poslední víkend v květnu, předposlední v červnu a 2.-3. v září.
ladous 16.11.2017 19:24
Takže pro Standu ještě jednou a aktivněji potvrzuji myšlenku, že na KLoM.cz ochotně kdykoli v průběhu roku zanesu do kalendáře akci novou, či nějakou změnu u akce již ohlášené (změna termínu, přidání propozic...), jen se o ní musím nějakou cestou doslechnout. Ideálně přímo od pořadatele, ale nejde-li to jinak, tak od kohokoli.

Cílový stav by byl, kdyby se do toho kalendáře pořadatel podíval, zohlednil případné termínové kolize akcí podobného druhu, pak si nějaký termín vybral a teprve poté mi ho oznámil. U současného oficiálního kalendáře KLoM ČR opakovaně nabývám dojmu, že vzniká přesně opačně - napřed se nahlásí všechny akce, pak se kalendář zveřejní a teprve pak se začínají řešit termínové kolize, což je z mého pohledu velká škoda.

Na druhou stranu asi nemá smysl do kalendáře zapisovat zmiňované "přednostní" termíny MiČR, dokud se nepřihlásí konkrétní pořadatel a nepotvrdí je - aby to ostatní pořadatele spíše nemátlo.
Ferodedek 15.11.2017 05:28
Uvidíme jak to bude vypadat oficiálně. zatím nové stránky svazu nic moc.
ladous 15.11.2017 18:23
Chceš mi říct, že po 4 měsících, co web v této podobě běží, očekáváš ještě nějakou změnu co do funkčnosti a vzhledu?

Osobně čekám jen na zápis z podzimního zasedání předsednictva KLoM ČR, sešlo-li se, a pak na nějaký příspěvek typu "kalendář byl schválen/opraven".
Jirka 21.11.2017 21:24
Tak je snad jasno, díky Frantovi za hlídání stránek KLoM.
Podle finálního kalendáře jsem upravil ten "místní". Jakmile se dostanu k propozicím, zveřejním je u akce.

Jirka
ladous 22.11.2017 22:10
Frantovi velký dík - ač svazový web pravidelně sleduji, doplněný kalendář jsem přehlédl (přeťukám ho až o víkendu).
Ferodedek 23.11.2017 05:46
Tohle mi přišlo před časem:
Dobrý den,
posílám Vám odkaz na sportcamp Doubí v Třeboni (http://doubi.treb.cz/), kde
se bude konat dvousoutěž NSS ve dnech 8. - 10. června 2018. Místo pro velký
stan, stany, karavany a auta není problém, ale ubytování v chatkách je třeba
zarezervovat co nejdříve z důvodu obsazenosti školami v tomto termínu, zbývá
jen malé množství míst. Pokud jsem na někoho zapomněl při rozesílání zprávy,
prosím o přeposlání. Děkuji.

Zdravím

Ferjančič Bohuslav, předseda klubu Maják Borovany

Pkus o objednání v tomto termínu skončil fiaskem:
Dobrý den,

bohužel v tomto termínu jsou volné pouze dvoulůžkové chatičky a karavany, nic jiného volného už nebylo.

s pozdravem Havlíková

Dne 14. 9. 2017 v 8:02 Doubí.
Ferodedek 18.12.2017 07:57
Na
http://rcminisail.wz.cz/
vložen polský kalendář 2018
Říjen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28