úterý 18. červen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Inspirace > Na cestách > Námořník v Bükfürdő

Námořník v Bükfürdő

16.09. 2009 | Na cestách Vložil(a): Jirka
CL_004_001B
CL_004_001B

Pokud nevíte kde to je, a nebo to dokonce ani nedovedete přečíst, tak neztrácejte hlavu. Ono totiž to místo leží v zemi, kde skoro nic neumím vyslovit. Navíc taky ničemu nerozumím a domlouvám se spíše německy než anglicky. Bükfürdő leží v Maďarsku a jsou to fajn termální lázně.


 

Ani mne nenapadlo, že z této dovolené něco napíšu pro stránky. Pravda, vzal jsem si sebou laptop abych mohl něco připravit na ty dlouhé zimní měsíce – aby stránky neumřely (jak se hrozí Šurda). Díky internetu na pokoji v hotelu taky můžu napravovat škody v diskusích a taky jsem se notně zdokonaloval v hledání na internetu za použití plaveckých brýlí (angl. google). Tedy u počítače ty brýle nepomáhají, ale v bazénu je to s nimi radost. Až dnes se to stalo. Vyrazili jsme do  městečka Kőszeg. Je to opravdu malebné a zajímavé město, ze kterého dýchá historie a taky blízkost Rakouska. Oproti jiným městům které jsem v Maďarsku projel tak mi Kőszeg připadal tak nějak bližší, organizovanější, pochopitelnější.


Zcela náhodou jsme v Kőszegu zabrousili do muzea marcipánu. Byly tam zcela neuvěřitelné věci, tvarované z této hmoty. Pohádkové postavy, výjevy z bajek, Kipplingova Kniha džungle, zvířátka no prostě na co si člověk vzpomene. Impuls k napsání článku pro minisail mi dala má skvělá žena „Podívej, tady máš něco na Minisail“

A tam to pánové bylo… Pirátská loď s kapitánem Flintem, kormidelníkem a plavčíkem na čelenu. 

 

 
 
 
 
 

To je přeci něco pro nás. Stačí vymodelovat z marcipánu námořníka, posadit ho ke  kormidlu, nebo na příď a hned je model oživen. Po sezóně, za oněch dlouhých měsíců vzájemného odloučení (doufám že to tak strašné nebude) pak bude možno tu ďobnout, tam zase něco ulomit , sníst a tím si trochu zpříjemnit to čekání na jarní vody.

 

 

Pokud s Vám zdá, že píšu trochu z cesty, může to být i tím, že se namáčím do termální vody a kolem mne bublá smradlavý plyn. Takže viszontlátástra, tedy nashledanou.

Jirka

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Log
Článků: 314
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz