úterý 18. červen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > O stránce

O stránce

Tato stránka slouží jako moderní prostředník komunikace modelářů, kteří se zabývají historií, stavbou a jízdou s modely poháněnými čistou energií – větrem. Tyto modely vycházejí z historických předloh, jsou postaveny na základě přesných informací a plánů lodí skutečných a svým vzhledem se snaží svým předlohám co nejvíce přiblížit. A právě zprostředkování informací o takových modelech i o jejich předlohách je hlavním důvodem vzniku těchto stránek. K tomu slouží jak články – příspěvky čtenářů a návštěvníků stránek tak prostor diskusního fóra a rešerše dostupných knih, plánů a internetových odkazů.
 
S takovými modely by ale bylo škoda zůstat na suchu, proto jsou stavěny jako plavby schopné, ovládané pomocí RC soupravy na dálku (směr kormidlem, nastavení plachet pomocí navijáků či jiných servosystémů). Těžiště tohoto koníčku je sice v modelářově dílně, nicméně hodiny strávené stavbou modelu jsou bohatě odměněny nepopsatelně krásnými pocity při společných regatách a setkáních s ostatními. A to je další náplní stránek – tedy poskytnout kvalitní informace o tom, co se chystá a uchovat krásné vzpomínky na společná setkání v reportážích a galeriích z minulých akcí.
 
Stránka si také klade za cíl inspirovat i jiné modeláře postavit si svou první plachetnici, která vypadá jako opravdová. Upozorňuji předem, že dostavění první plachetnice, její spuštění na vodu a první obeplutí bóje při prvním závodě - regatě je silně návykové, ale neškodí zdraví – právě naopak. Proto snad každý z modelářů ochotně poradí jak na to, buď prostřednictvím této stránky, nebo osobně. Výše uvedené snad poppsalo vše podstatné O STRÁNCE
 

Kam dále:

  • O MODELECH – základní porce informací o našich modelech
  • COPYRIGHT – o informacích zveřejněných na této stránce
  • NÁVOD K POUŽITÍ – jak se zaregistrovat, přispívat do diskuse, posílat příspěvky
  • MÉDIA O NÁS – naše činnost někdy zaujme média a bylo by škoda to nechat zapadnout
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Log
Článků: 314
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz