úterý 18. červen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Krátké zprávy > Minisail na Model Hobby 2011

Minisail na Model Hobby 2011

13.10. 2011 | Úvod Vložil(a): Jirka
CL_009_001B
CL_009_001B

Zatímco si většina plachetničkářů užívala závěr sezóny na Těrlicku, pár jedinců exhibovalo se svými modely na modelářském veletrhu Model Hobby 2011 (29. září až 2. října v PVA Letňany v Praze). Byl jsem mezi nimi především proto, že jsem svou účast přislíbil s ročním předstihem. Kdybych tušil, jak příjemné počasí bude panovat, asi bych své plány změnil, ovšem takto jsem dal přednost hale, kam neprší. Bohužel tam ani moc nefouká, takže jízda s plachetnicí na bazénu je jen pro otrlé.

LadousZatímco si většina plachetničkářů užívala závěr sezóny na Těrlicku, pár jedinců exhibovalo se svými modely na modelářském veletrhu Model Hobby 2011 (29. září až 2. října v PVA Letňany v Praze). Byl jsem mezi nimi především proto, že jsem svou účast přislíbil s ročním předstihem. Kdybych tušil, jak příjemné počasí bude panovat, asi bych své plány změnil, ovšem takto jsem dal přednost hale, kam neprší. Bohužel tam ani moc nefouká, takže jízda s plachetnicí na bazénu je jen pro otrlé.

 Toho si byli vědomi někteří členové KLoM Admiral Jablonec nad Nisou, kteří své modely zapůjčili pouze na výstavní stoly. Musím se přiznat, že když mi Zdeněk Tomášek svěřil do ruky Stormy Weather Miloše Kvapila se slovy: „Pro Tebe bude sestavení hračka,“ trochu jsem se orosil. Naštěstí jsem měl dostatečný čas na sestavování metodou pokus-omyl, a tak po půl hodině „Stormík“ stál. Asi by se na vodní ploše objevil nějaký zádrhel, ale pro oko laiků byl připraven dokonale. Jirka Kreisel zapůjčil tentýž model v menším provedení ze známé stavebnice, a tak mohli návštěvníci porovnávat. Dále byl po celou dobu veletrhu k vidění Pirát Libora Halamy.

 

Na vodní ploše se kromě mé Legend několikrát prohnala jen Gabriela-66 Jaroslava Vancla a Exclusive Zdeňka Tomáška. Nesmím zapomenout na Jindru Culka a jeho trimaran Dragonfly 1200, který se sice ukázal jen na jeden den, zato zaznamenal nečekanou kolizi – s modelem hydroplánu Sikorski S-38 Václava Janko, který jinak posloužil jako výkonný generátor umělého větru.Z hlediska plachetnic neměla celá akce valný význam, přesto by se jeden našel – popularizace našeho koníčku. Často se scházíme na místech, kde nemá laická veřejnost šanci na nás narazit. Model Hobby a podobné veletrhy jsou pravým opakem, neboť návštěvníci veletrhu hraček často zavítají do vedlejší haly, kde se to hemží modely. Zdejších PR článků o modelech plachetnic jsme rozdali na tři desítky, tak snad za pár let sklidíme úrodu. P.S.: Kromě fotek od bazénu přikládám i pár fotek z veletrhu, aby každý věděl, co se dalo v oblasti modelů plachetnic pořídit… Moc toho nebylo.

Ladislav Douša / Ladous


 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Log
Článků: 314
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz