středa 24. duben 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Krátké zprávy > Stan pro další roky

Stan pro další roky

30.09. 2017 | Krátké zprávy Vložil(a): Jirka
stan_000.JPG
stan_000.JPG
Vážené panstvo modelářské, přináším Vám příspěvek na téma stan. To je ta velká bílá věc, kterou jablonecký cirkus víceméně pravidelně přiváží na naše setkání u vody. Chvíli jsem pohledal v archivu a našel jednu z prvních fotek zcela nového stanu. Z Kristýny, z května roku 2010. Sami vidíte jak je to moc historická fotka.
 
Od té doby uběhlo přes sedm let a stan jsme hodně opotřebovali. Začátky byly zlé, neboť nám stan občas lítal, ale díky propracovanému systému kurtování a šroubování jsme se dostali do poměrně bezpečného stavu. Nejhorší na něm je, že odchází plachta a za tu není náhrada. Druhému stanu, půjčovanému z Vikýře odešla plachta během pár let stání na slunci a náhradní moc nepasuje. Nás čeká podobný osud. Plachty jsem kontroloval, neboť se právě suší a visí u mě v hale. Nevím jak u vás ale tady je počasí jak v Jablonci a venku to prostě usušit nešlo. Plachty vydrží tak příští sezonu a šmitec.
 
Na poslední akci, v Jinolicích, se na stole objevila bankovka, ke které se nikdo nehlásil. Šurda zareagoval bleskurychle a dodal vhodnou nádobu. Vzápětí všichni pochopili, že stan, do kterého neprší, je perfektní věc a začali se spontánně skládat na nový. Padla tam taková myšlenka, že stačí, když příští rok pixlu na drobné na každém závodě vytáhneme a po stokorunách se dohrabeme k částce na stan nový. Věřím tomu, že když našetříme významnou částku, zbytek už dostaneme z klubu.
 
Nový stan velice podobné konstrukce momentálně stojí méně jak 10.000.-. Zachoval bych osvědčený rozměr, tedy délku 8 metrů a šířku 4 metry kam se v pohodě vejdeme. Výška vyhovuje většině lodí, na boky se vejdou dvě bednoauta jako zátěž a kovové patky jsou vhodné k přivrtání.
 
Na konec, to nejdůležitější, tedy peníze. V Jinolicích a krátce po nich se po stokorunách, dvoustovkách a za přispění jednoho významného donátora vybralo celkem 3.800.-Kč. Všechny tyhle peníze jsem uložil na spořící podúčet, kde to sype 1%.
 
Peníze jsou tedy v bezpečí a ručím za ně svou ctí a svým světovým názorem. Budu tam přihazovat všechno co po někom zbude na stole a co ještě vybereme během příštího roku. Věřím, že se to povede vybrat. O pokrocích budu informovat každého, koho potkám a samozřejmě tady na Minisailu.
Diskuze pod článkem nám jistě bude k dispozici.
 
Doufám, že důvěru ve mě vloženou, nezklamete!
~citace: U pokladny stál, (1939) a Vrchní, prchni! (1980)
 
MKJ alias Miloš Kuba Jakubík
 
 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
MKJ | 14. 05. 2018

Ozval se mi Bobo s příspěvkem na stan, což je od něj a jeho paní velkorysé. Vzápětí mi volal Petr Bašek, že rád přispěje taky. Což je dobrá zpráva ale lepší je, že je všechny uvidíme v Buňkově, kousek od Přelouče. Účast bude tedy široká tak jak to odpovídá pěknému místu, významu soutěže i oblíbenému rejpalovi, tedy organizátorovi.

Už se těším, budu Vás všechny vítat i kdyby mě měl ten rum hubu roztrhnout!

MKJ | 07. 05. 2018

Tak okolo nás proběhla Kristýna. V mém případě mi spálila xicht, profoukla mozkovnu a dneska nedám ruce výš jak na hranu stolu ke klávesnici. Každopádně je tu několik nových, pozitivních zpráv.

V sobotu na stan přiletělo ze Slezka dalších 700.- korun a v neděli přiložili Standa a Laďous, dohromady taky 700.- Kč. Na stan je tedy vybráno celkem 7100.- + 25.- úroků.

Další úroky už neporostou protože stan už je zakoupen, čeká u mě v garáži. Objednal jsem ho rovnou, jako případnou zálohu kdyby na Kristýně stany došly. Jsem však moc rád, že nebylo nutné ho použít a jeho premiéra tedy bude v Břehách - Buňkově. Do té doby označím trubky barvičkama a 14. června ho postavíme a pokřtíme.

Teď to důležité: celková cena stanu včetně dopravy je 8.472.-
Za pomocí výkoných computerů jsem tedy zjistil, že zbývá dovybrat 1.347.- Kč. A to už dáme i kdybychom měli jen vrátit lahve.

Už se těším a v Buňkově očekávám hojnou účast!

MKJ | 15. 04. 2018

Asi už bude jaro a probouzejí se medvědi.
Z severovýchodu naší republiky přiletěl první jarní příspěvek na klubový stan, takže tam už je opravdu jaro.

Na účtě je tedy pěkných 5724,29 Kč, přesněji, 5700.- a fantastických 24.29Kč úroku. Už pevně věřím, že to během letoška dáme a stan bude.

Díky všem přispěvatelům!

MKJ | 17. 10. 2017

A je tu další příspěvek.

Před časem mi kamarád poskytl jistou movitou věc k užívání. Pro něj zřejmě neupotřebitelnou, pro mě užitečnou. Ptal jsem se tedy, co za to chce. Prý, až vyzkouším a uvidím a tak podobně. Spokojen jsem byl a tak zase následovala diskuze, co za to. To je to nejhorší, co člověka může potkat. Přirozená chamtivost velí dát co nejméně, slušnost a úcta ke kamarádovi zase spíš více. Obzvláště když neznáte původní cenu.

Dotyčný to vyřešil šalamounsky, ať si vymyslím nějakou částku a dám to do fondu na stan! Takže upozorňuju, nejsou to MOJE ale JEHO peníze, já jsem ten kdo má z movité věci užitek a částku na stan se navyšuji o jeden tisíc korun českých.

Takže výsledkem je 5.500.- Kč, uložených na spořícím účtu mé baňky.

PavelM | 02. 10. 2017

Miloši moc děkuji, tohle jsem opravdu nečekal.Tebe jsem nemyslel a jmenovat nechci.
Tím bych to rád uzavřel, protože tohle jsou modelářské stránky a tahle diskuze už míří jinam.
Přeji hezký den, zdarec Pavel.

PavelM | 01. 10. 2017

Zdravím,všichni pozitivní vztah k tomuhle obydlí nemají. Já jsem ta vyjímka,potvrzující pravidlo.Blbé poznámky na moji osobu o pátečních příjezdech, abych prý nemusel ve čtvrtek pomáhat se stavěním se mě dotkli natolik, že jsem se rozhodl stan pro sebe ani loď nadále nevyužívat,tak jako už v Jinolicích. Samozřejmě moje škoda a můj problém,ale mám také svoji hrdost.
Přispěji, když bude potřeba, ale na Jablonecký stan ne !
Tímto všechny zdravím a přeji hezký večer a omlouvám se za negativní reakci.
Pavel Mrázek

MKJ | 01. 10. 2017

Ahoj Pavle,
blbé poznámky je bolest nejen modelářské bandy ale zřejmě celé společnosti. Už jsme to mnohokrát řešili a nikdy nevyřešili. Mne osobně velmi mrzí. Snad jsem něco takovýho z huby nepustil sám ale moje heslo je většinou "Nepomáhejte mi" :-)
O to víc si vážím lidí, kteří mají svou hrdost, svůj názor a nebojí se ho na rovinu říct a zařídit se podle toho. Je to čestné. Tvůj postoj naprosto chápu a respektuju. Jsem rád, když je mezi lidmi jasno.
Zjišťuju, že tvůj příspěvek vůbec nevnímám negativně, naopak, rád ti na dalších závodech potřepu ploutví a nabídnu uvítací rum.

MKJ | 30. 09. 2017

Dobré zprávy vespolek,
než se stačil článek zveřejnit, došlo k dalším změnám.
Jeden z Jabloneckých modelářů, jeden z nejzkušenějších bardů modelářského světa který bohužel s námi v Jinolicích nebyl, se u kafe dozvěděl a pořádané sbírce. Myšlenka se mu natolik zalíbila, že šáhl do měšce a na stůl položil 500.- korun českých. Jméno samozřejmě zveřejňovat nebudu, nevezmu si na svědomí, že mu nějaký zdivočelý finančák šáhne na důchod. Přesto mi bude velikou ctí mu při nejbližší příležitosti podat ke kávě malou sklenku rumu.
Nakonec, aby se tam to pětikilo samo nebálo, tak Milan přihodil ještě dalších 200.- co právě našel v kapse. Mám pocit, že Milanův vklad do jabloneckého cirkusu nepůjde nikdy spočítat.

Takže výsledkem je 4.500.- Kč, uloženém na spořícím účtu mé baňky.

MKJ

Jiri Host Kreisel | 30. 09. 2017

Asi mezi námi není nikdo, kdo by přístřeší stanu nevyužil ...
Probralo se tam hodně věcí, nazpívalo hodně písniček, snědlo mnoho koláčů a dalších dobrot, (no jo, napíšu to taky...) a otevřelo hodně rumů ;o) Myslím, že máme všichni pozitivní vztah k tomuto našemu přechodnému obydlí a bylo by bez něj ouvej. Tak není co řešit, střádejte do kasiček a na Kristýně 2018 nebo na seriálovce to nezapomeňte přibalit.
Jirka

Další články v rubrice

Log
Článků: 310
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz