úterý 18. červen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Minisailisté > Krátké zprávy > Minisail 2022

Minisail 2022

30.12. 2021 | Krátké zprávy Vložil(a): Jirka
PF2022.jpg
PF2022.jpg

Nelze samozřejmě nezačít jinak, než ohlédnutím za rokem 2021, který se teď blíží do finále. Jaký tedy byl?

I přes covidové problémy se podařilo uspořádat téměř všechny soutěže, které byly naplánovány. Bohužel opět Kristýna doplatila na příliš brzký termín, který neumožnil žádné ubytování a také by na tuto mezinárodní soutěž přes hranice těžko někdo mohl přicestovat. Ale hned první dvouseriálovka v Bakově proběhla více méně tak jak jsme byli zvyklí. Pro pořadatele ne, ti to měli napínavé až do termínu soutěže, ale při respektování pravidel jsme si v tuto sezónu zvykli na uvádění kontaktů pro případné trasování (ke kterému naštěstí nedošlo). Další soutěže už tak byly pro nás hodně blízko tomu, na co jsme byli zvyklí dříve. 


Věřím, že pomohlo očkování, otevřený prostor, vyšší teploty a také si na to snad začínáme zvykat a není to už „taková senzace“ jako v roce 2020. Čeká nás tedy v pořadí již třetí rok, zatížený touto patálií a optimisticky viděno se snad zase trochu posuneme k vyrovnání se s touto situací. Tím myslím zejména jarní soutěže nové sezóny v čele s Kristýnou.  Věřím, že pro nás domácí to klapne, ale jak to bude s cestováním ze zahraničí, to se uvidí. Snad ta nedobrovolná izolace skončí – Těrlická plachta vypadala slibně. 


Čeká nás tedy nový rok s naplánovanými akcemi – jsou již zapsány v kalendáři na stránkách. S tím souvisí i výborná zpráva, že se chystá opět tištěný kalendář minisail. Pokud tedy máte na stěně v dílně prázdný obdélník s hřebíkem po starých kalendářích, které vždy s takovou pravidelností obětavě vyráběl Bambinot, vydržte to do května, kdy bude vydán kalendář pro sezónu 2022 a jeho listy budou pokračovat dále až zase do jara 2023. Je to taková „inovace“, která zajistí jednodušší distribuci kalendáře mezi vás v rámci setkání u vody. Na stránkách se včas objeví výzva, aby se přihlásili zájemci o jeho koupi. Pro další roky už bude (v případě zájmu) pokračovat vydávání vždy na jaře, kalendář tak bude navazovat. Bude to takový sezónní kalendář, který začíná soutěžní sezónou. Pokud chcete podpořit Bambinotovo úsilí, povzbuďte ho pod článkem.


Pro příští rok, kdy to bude 15 let od vzniku loga minisail.cz v jeho prvotní verzi přichystám pro zájemce nové trika minisail. Ta první jsou již hodně obnošená, a pokud bude zájem, opět přes stránky zveřejním více podrobností a budu čekat na vaše závazné objednávky. První pokus proběhl k desátému výročí a tehdy zájem nebyl moc velký. Tak doufám, že se vás rozhodne více, aby cena za triko byla rozumná.


Chystám ve spolupráci s Lukášem, který nám zdarma poskytuje tento internetový servis, včetně jeho vlastního redakčního systému, pár drobných úprav ve funkčnosti stránek.  Stránky fungují skvěle a stabilně, šetří mi mnoho času při vkládání příspěvků. Pokud máte nějakou rozumnou připomínku ke stránkám, pošlete mi ji nebo napište pod článek. Velké díky Lukášovi (a jeho firmě CLIQUO) za jeho profesionální přístup, znalosti a podporu tohoto našeho webu. 


Děkuji všem, kteří mi poslali svá přání. Vám všem, kamarádům a příznivcům stránek přeji v novém roce pevné zdraví, štěstí, a vždy alespoň stopu vody pod kýlem. A také bych Vás chtěl všechny poprosit v nové sezóně o ohleduplnost a čestné zápolení při našich regatách. 
Jirka
 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Milan | 02. 01. 2022

Měl bych zájem o dvě trička.

ladous | 30. 12. 2021

A pokud jde o vlastní web, odkaz v menu Modely -> Registr lodí nikam nevede, takže by se nejspíš mohl zlikvidovat.

Jirka | 30. 12. 2021

No jo, pořád si říkám, jak to uchopit, aby uživatelé stránek byli ochotni něco o svém modelu napsat... Na jedné straně je práce to připravit, na druhé zase užitečnost. Tak nevím ...
Zrušit to je jednoduché
JK

ladous | 01. 01. 2022

Myslím, že na starém webu to docela fungovalo. Prostě fotka, pár rozměrů, a pak se z toho vygenerovala tisknutelná stránka použitelná klidně i na výstavě, kdybychom na nějaké jezdili. Něco jako techničák bez citlivých osobních údajů vyplní každý, několik odstavců textu se již čekat nedá.

Jirka | 01. 01. 2022

Ano, fungovalo - většinu lodí jsem vkládal já, ty jsi byl výjimka...
Ten záměr byl přesně takový, jak píšeš. Lehce tisknutelná karta a plánoval jsem navíc i takový stojan (na ty tisky), kde by se diváci mohli o lodích, které jsou před nimi na vodě ledacos dozvěděli.
To, že si takhle píšeme jen my dva naznačuje zájem... Třeba se to rozproudí ;o)
Mimochodem, druhá verze LRM měla i návod. Asi to bylo moc složité. Když bude více ohlasů a zájmu, budu s tím pracovat.
Jirka

PavelM | 02. 01. 2022

Jirko, dík za přání ! Tričkem závazně nepohrdnu :-). Kalendář bych ocenil spíše stolní, já ten nástěnný nemám už moc kam dát. :-). Pár slov k registru lodí. Nápad s kartami na stojanu, v místě konání závodů, pro přihlížející je skvělý !! Každý u vody rád na dotazy odpovídá a zájem ho těší, ale plno kolemjdoucích, přihlížejících, dětí atd. se třeba nezeptá, byť by je to zajímalo, z důvodu ostychu , nebo nechtějí otravovat atd. Stojan zapíchnutý někde na pláži, s nápisem pro veřejnost, by jistě nezůstal bez zájmu. Není to ani věc, tak náročná na vytvoření. V případě zajmu rád přispěji s jeho výrobou, to bych snad zvládnul :-). Hezký den Pavel

ladous | 30. 12. 2021

Jelikož mi triko vydrží cca tři roky, raději hned poprosím o více kusů.

Bez kalendáře se obejdu.

A pokud jde o akce, v Kaliningradu jsou optimisté a již asi potřetí na 1. až 8. srpna plánují mistrovství Evropy sekcí M a NS:
http://www.naviga.org/?p=1404

MKJ | 30. 12. 2021

Patnáct let starý logo, jo? Asi kecáš, znám tě sotva pár let. Triko ale beru :-)

ladous | 06. 01. 2022

Máš doma zrcadlo? Zkus se do něj podívat a porovnat současnost se zdejší profilovou fotkou. Asi tam trochu rozdíl bude ;-).

Jiri Host Kreisel | 30. 12. 2021

Těším se po pauze na kalendář, určitě beru dva ;o)
A triko taky ;o)))
Tak hezkého silvestra.

Další články v rubrice

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Log
Článků: 314
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz