úterý 18. červen 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Velké Dářko 2021

Velké Dářko 2021

26.08. 2021 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Velké Dářko 2021  000.jpg
Velké Dářko 2021 000.jpg

Ačkoli jsem se těšil, jak na Velké Dářko vezmu Thalassu z dílny Karla Egrta, jejímž majitelem jsem se před nedávnem stal, po měření nutných údajů pro technický průkaz jsem musel tuto myšlenku opustit. Tušíte správně – fatální problém nastal při měření skutečné vodorysky, během kterého do trupu vzlínala voda rychleji, než by bylo zdrávo (asi půl litru za 5 minut kroužení na bazénu), a tak jsem pro jistotu naložil plachetnici General Zaruski. Ta sice trpí různými neduhy, ale voda do ní neteče. K modelu jsem naložil ještě notebook, jelikož jsem na poslední chvíli dostal na hrb zpracování výsledků.

Díky Jakubíkům byl na místě velký stan, který hlavně ve čtvrtek 5. srpna přišel vhod, jelikož po celý den vytrvale pršelo a foukal celkem silný vítr. O nějakém trénování před páteční první jízdou nemohla být řeč. V pátek se počasí umoudřilo, takže celkem bezproblémově proběhly tři soutěžní jízdy, po kterých bylo na programu opékání buřtů. Jakmile se podařilo škrtnout sirkou, dorazily první kapky. Než se oheň rozhořel, přišla průtrž mračen, nicméně s vypětím všech sil se podařilo v opékání pokračovat – mnohé buřty byly současně spálené i zcela studené od vody. Kdo si chtěl pochutnat trochu v suchu, schoval se u WC.
 


Po dešti vysvitlo slunce a bylo až do večera fajn. Teprve před jeho západem kdosi přišel s informací, že můj stan pro rozhodčí to má za sebou. Hned jsem si vybavil, jak před asi 10 lety na stejném místě přišel o stejný stan Karel Egrt. Tehdy stačilo, že trochu fouklo, když nebyl zakotvený. Tomu mému na věčnost pomohly litry vody, neodtékající ze střechy.
V sobotu se vrátilo letní počasí i na Velké Dářko, takže jsme vytáhli i kraťasy. Alespoň někteří. Náš hasič ve výslužbě se dočkal i ostrého výjezdu, když se mi povedlo se v jedné z jízd krátce po startu střetnout s Pepou Mrákotou, resp. s jeho Jolie Brise. Můj General Zaruski to odnesl zlomeným napínákem u kosatky. Než jsem jí narychlo přivázal bez něj, ostatní měli kolo za sebou. A tak jsem loď ponechal na suchu a konečně vzal do ruky foťák. Ne, že bych doposud nefotil, ale teď jsem se mohl věnovat focení naplno.
 

Během soutěžních dní se u vody vystřídalo 11 plachetnic NSS-H a jedna, která podmínky pro NSS-H nesplňovala – Machichaco Pavla Macháčka. Po delším čase se ukázal Jarda Pešek s Britannií, přičemž se trefil do kanálu, který používá Milan Dvořák. Přišlo se na to asi po 2 jízdách, kdy střídavě jeden i druhý řešili nějaké závady. Jelikož jsme něco podobného zažili i ve Velkém Vřešťově, nebude od věci oprášit skener pásma. Oproti loňsku, kdy v místě, kde stavíme trať, kotvilo pár plachetnic, jich letos přibylo. Křižování se tak stalo obtížnějším, jelikož se modely dostávaly do jejich větrných stínů. Kdo měl odvahu, tu nejbližší zcela objel.
Málem bych zapomněl, že v sobotu naše setkání obohatily plachetnice K-klasse. Asi šest modelů přivezla obrovská dodávka a šly z ruky do ruky. Když jsem je z dálky pozoroval, na svou velikost nijak extra dobrými jízdními vlastnostmi neoplývají. Skladnější RG-65 přinese stejnou zábavu.
 

Po soutěžních jízdách se některé plachetnice v sobotu v podvečer vydaly podél hráze do hospody. V neděli jsme naše setkání zakončili regatou podél břehu celého yachtclubu. Více prozradí výsledkové listiny a fotky:

Ladous

P.S.K vidění bylo i jedno upoutané Céčko. Pravda, na velikosti i materiálech bude třeba ještě zapracovat, ale myslím, že má jeho stavitelka ještě fůru času.

 

 

Text: Ladous
Foto: Mrákotovi a Ladous (jeho galerie je umístěna na rajčeti)

 

 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Šurda | 27. 08. 2021

Díky Ladousi za příspěvek . I za servis, při pořádání soutěže , který jsi poskytl. Jsi spolehlivý kamoš jako vždycky čau

ladous | 27. 08. 2021

Bylo mi potěšením.

Jiri Host Kreisel | 26. 08. 2021

Díky za hezké počtení a za spousty fotek.
Jirka

Další články v rubrice

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Log
Článků: 314
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz