středa 24. duben 2024 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Velké Dářko 2008

Velké Dářko 2008

15.08. 2008 | Z akcí Vložil(a): Jirka
KR_009_15B
KR_009_15B

Dlouho avizovaná akce bez ochranných křídel modelářského svazu, Navigy a přesto vydařená - to bylo setkání na Velkém Dářku, které zorganizoval Michal Šurda Medveděv. Díky Artemonovi a Josefu Mrákotovi jsem dostal nějaké fotky - a vydařené, krátký článek napsal Michal a dodal také fotky ... a na mne zůstalo zapsat vše do naší webové kroniky. A protože ohlasy byly a jsou pozitivní, věřím, že se na Dářko podíváme zase znovu.

Jirka

Při příjezdu v sobotu ráno, bylo počasí na draka. Já a Karel.Egrt jsme seděli zmrzlí u mne v autě a řešili, jestli vůbec někdo ještě přijede. Ale kolem oběda, začaly drnčet telefony, a kdeže je ten jachtec... Udávali svoje polohy tak, že by si s tím nevěděla rady ani GPS.

Když dorazili, tak jejich auta vypadala, jak po Dakaru. Ale už nás bylo 7 statečných. Zkusil jsem jít se Spray na vodu, ale vítr 32km/hod a vlny tak15 cmbyly nad síly kormidla. Byl jsem rád že jsem loď dostal dom.

Večer přišlo nezištné pozvání od potápěčů na posezení u krbu.V neděli obrat v počasí, nastoupilo krásně teplo a větřík, ráno spláchnout červa, snídaně, v 9hod kafe a na vodu.

Ve 12 oběd, hodinka šlofík, ve 3 hod je kafe čaj a zase na vodu. Diváků bylo tolik, že při přecházení od boje k boji, se mezi nimi kličkovalo.Co bylo ale fajn , a ještě jsem nezažil, bylo fandění diváků. Celé rodiny fandily nějaké lodi!

Večer opět u krbu, opékání špekáčků, pivko nebo víno. A tak to bylo po další 3 dny. Rozhodčího nám dělal správce areálu Saša Distant, který píská okruhové lodě, startovní výstřely zajistil Pravoš Kubíček který též předvedl ukázku letu Cessny i s přistáním na vodu bez plováků.(chybička se vloudila mezi letadlo a vysílač).

Tímto děkuji všem, kteří mne přišli vytrhnout z mé samoty na Dářku – jmenovitě: K.EGRT,J.PEŠEK, L.DOUŠA, F.CHMELKA, J.ZEMAN, M.KROUPA, J.HAVRÁNEK a J.TESAŘ.

 

 

9. -13. srpna 2008 na Velkém Dářku
Michal

 

 


Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Log
Článků: 310
Akcí: 16
Uživatelů: 116
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2024 minisail.cz