neděle 13. červen 2021 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Těrlicko, Zamykání 2015

Těrlicko, Zamykání 2015

26.10. 2015 | Z akcí Vložil(a): Jirka
Těrlicko 2015 001 vzývání počasí.jpg
Těrlicko 2015 001 vzývání počasí.jpg

Vody jsou už nějaký čas zamknuty a každý zodpovědný minisailista chodí po břehu a vlhkým pohledem pozoruje hladinu a říká si… to by to jezdilo, kdyby nebylo zamknuto. Jenomže je tomu tak, když se stanovuje termín posledního setkání sezóny, je těžko domyslet, jak se počasí bude vyvíjet. A tak se na konci září sjeli modeláři a modely ze tří zemí na Těrlicko, aby si naposled v roce 2015 změřili síly. A bylo na co koukat…  (JK) 

 

 
Letos již po páté se uskutečnilo ve dnech 25. – 27. září  setkání modelářů na Těrlické  přehradě  Na místo jsme dorazili jako obvykle ve čtvrtek po obědě a začala příprava s takovou malou pochybností, zda někdo dorazí.  Dalším nemilým poznatkem bylo, že hladina vody z důvodů sucha a čerpání vody pro chlazení Třineckými železárnami ustoupila o více jak 10 m.  Oficiálně se totiž v termínu přihlásilo pět modelů a předpověď počasí nevěstila nic dobrého. K večeru dorazil Pepa s Lenkou.
 
 

 

Páteční ráno nás uvítalo chladným počasím a zamračenou oblohou. Přes to se na startu první jízdy prezentovaly 3 modely. Mezi nimi i úplně nová RUNA IV patřící do NSS-B, pocházející z dílny A. Kincla. Odpolední jízda byla naplánována na 14 hod.  Na startu se objevilo pět modelů a na další start,  po 16. hodině,  se dostavilo už lodí osm. K večeru se začali sjíždět další modeláři.

 

 

Ještě před sobotním zahájením bylo vyhlášení pátečních jízd.  Z důvodu různého počtu modelů v jednotlivých jízdách bylo počítáno pořadí 1. místo-  1 bod, 2. místo - 2body atd. Jako ceny věnovala moje vnučka vlastnoručně upečené domácí buchty. Pepa na to vtipně reagoval, že se nejedná o Těrlickou plachtu, ale  Těrlickou BUCHTU.  A jestli někoho zajímá páteční pořadí:  Pepa Mrákota, Michal Šenekel a Lenka Mrákotová.
 
 

 

Během večera a sobotního rána se celkem zaregistrovalo  11 modelů NSS-A (4 z Polska a 1 ze Slovenska),  8 modelů NSS-B (2 z Polska a 1 ze Slovenska), 2 modely NSS-C (nový model „Charlota“ s latinskou plachtou z dílny Pavla Urbančíka a „Sunfish“  z Polska), k tomu 8 modelů RG 650 (5 z Polska, 2 ze Slovenska  1 z Valašska). Ještě se přihlásilo 13 modelů třídy FOOTY převážně z Domu dětí v Třinci (a 2 z Polska).
 
 

 

Za souhlasu startujících bylo rozhodnuto, že všechny modely patřící do NSS pojedou společně klasicky na 1 hodinu. Po nich pojedou RG 650 a Footy společně, každá na jedné polovině trati, s tím že pro Footyny byla postavena menší trať blíže k břehu. Tak se to opakovalo 3x až do večera.
Nedělní společná regata se jela bez rozdílu tříd, tak se stalo, že se na start postavilo i několik modelů RG, které jsou už tak vytuněné, že byly některým maketám svým výkonem důstojnou konkurencí. A jelikož asi po 3 letech dovezl Jirka Kreisel klíč na zamknutí vody, byl tento obřad proveden. Ujal se jej  tradičně vítěz poslední regaty sezóny, Peter Podhorný.
 
 

 

 
Na závěr bych chtěl poděkovat starostovi Těrlicka, majiteli RS Na vyhlídce, sponzorůn - Papírnictví Jana a Sklenářství Jakubec z Č. Těšína a Pavlovi Strenkovi za zajištění  cen.
 
Text: Franta Chmelka a René Walenta
Foto: Pepa Mrákota, Chmelkovi & spol.
 
 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Log
Článků: 258
Akcí: 14
Uživatelů: 96
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2021 minisail.cz