neděle 14. srpen 2022 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Netolice, rybník a kemp Podroužek

Netolice, rybník a kemp Podroužek

06.07. 2010 | Z akcí Vložil(a): Jirka
KR_028_001B
KR_028_001B

Další dvě soutěže seriálu Mi ČR 2010 se jely v jižních Čechách, kousek od Netolic, na rybníku zvaném Podroužek. Léto se v tomto roce rozbíhá pomalu a tak předpověď počasí na víkend nevěstila nic dobrého.

 

 Další dvě soutěže seriálu Mi ČR 2010 se jely v jižních Čechách, kousek od Netolic, na rybníku zvaném Podroužek. Léto se v tomto roce rozbíhá pomalu a tak předpověď počasí na víkend nevěstila nic dobrého.

Dvousoutěž – tedy příjezd ve čtvrtek a od pátečního rána jízdy. Proto většina dojela právě již ve čtvrtek a sraz byl, kde jinde, v naší „minisailí“ klubovně. Všichni zúčastnění ví, o čem píšu, pro náhodné čtenáře doplním, že se jedná o dva stanové přístřešky mezi dvěma auty.  Díky Jardovi a Šurdovi tak máme zázemí, kde se vysedává a nalévá dlouho do noci a hlavně se vedou řeči!

 
Tentokrát se hovor stáčel na téma co vlastně máme společného s „F-kaři“. Opět se totiž ukázalo, že plachty jsou jaksi navíc. Jako místo pro naši soutěž byl vybrán protější břeh rybníka, kde se muselo dojet z kempu autem, na kterém však nebylo místo na parkování. O uložení sestavených modelů ani nemluvě. Pořadatel to myslel dobře, břeh v těch místech nebyl lemován staletými duby jako jinde a vítr by tam byl možná lepší, ale technicky to bylo nerealizovatelné. Závěry večerních rozprav byly dva. Jediné, co nás spojuje s „F-kaři“ je Zdeněk. Jinak my potřebujeme vítr, oni bezvětří, nám vlny nevadí, zatímco pro „F-ka“ jsou pohromou. Druhý závěr byl ten, že musíme najít místo pro naše jízdy na straně kempu.   

 Páteční ráno nás přivítalo podmračenou oblohou, z níž ale naštěstí nepršelo. Dojeli ještě další závodníci – Vráťa s Thalasou a Ladous, Karel a Marie, poslední tři z nedalekého Písku.Vydali jsme se hledat místo pro trať a podařilo se nám přesvědčit Zdenka, že to musí být na straně kempu. Zdeněk pak navrhl obrátit trojúhelník špičkou ke břehu a tak jsme se vešli vedle jedné z tratí pro „F-ka“. Obrácený trojúhelník byl zajímavý v tom, že spojnice dvou zadních bójí byla docela daleko, a odhadnout správný směr, nebylo jednoduché. Začalo se jasnit a také foukat a tak se mohly odjet dvě společné jízdy ve svižném tempu. Vítr se na hladině jistě blížil 4 bF a díky poryvům a 18 lodím na hladině nebyla nouze o kolize. Po obědové pauze se odjela v podobných podmínkách i třetí jízda. Právě včas, protože se ochladilo, zatáhlo a při večeři dokonce začalo krápat.

 
Sobotní ráno po propršené noci bylo podmračené, ale naštěstí nepršelo. Změna počasí však sebou odnesla kamsi vítr a tak lodě, které předešlý den trpěly přemírou větru, měly tento den zcela jiné šance. I kolizí ubylo, což je pochopitelné. Nakonec, myslím, že se den opět povedl a vládla spokojenost. Sobotní večerní pokec, a nedělní závěrečná regata završily další letošní setkání sezóny, která se zdá být tak bohatou na soutěže. Vždyť je to vlastně již třetí dvojsoutěž sezóny a k tomu tři regaty – tedy 12 hodin na vodě během dvou měsíců. A to nás čeká ještě Kolín, Dářko, závěrečná soutěž v Jablonci, Zamykání …

Jirka

 


 

výsledky Lo18 a Lo19 v xls

galerie


Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Log
Článků: 282
Akcí: 15
Uživatelů: 109
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2022 minisail.cz