neděle 14. srpen 2022 RSS Mapa stránek Přihlásit se Registrace
Úvod > Setkání > Z akcí > Těrlicko - Zamykání 2011

Těrlicko - Zamykání 2011

09.10. 2011 | Z akcí Vložil(a): Jirka
KR_041_001B
KR_041_001B

Už loni nás Franta zval na Těrlickou přehradu poblíž Havířova. Pozvání ale přišlo až průběhu sezóny, kdy už většina měla svůj čas rozplánován a tak se neuskutečnilo. Letos Franta všechny oficiálně pozval už na Kristýně, a proto bylo fér tuto akci (byla součástí kalendáře KLoM 2011) podpořit, vážit dlouhou cestu a zúčastnit se.

Jirka

Už loni nás Franta zval na Těrlickou přehradu poblíž Havířova. Pozvání ale přišlo až průběhu sezóny, kdy už většina měla svůj čas rozplánován a tak se neuskutečnilo. Letos Franta všechny oficiálně pozval už na Kristýně, a proto bylo fér tuto akci (byla součástí kalendáře KLoM 2011) podpořit, vážit dlouhou cestu a zúčastnit se.

Akce Zamykání 2011 se konala v areálu, který nabízí vlek pro vodní lyžaře se spoustou různých můstků atrakcí. Díky vrcholícímu babímu létu, které bylo v opravdu letních teplotách velmi štědré, byl vlek v permanentním provozu a tak bylo i co sledovat vedle našich lodí, které se utábořily „za rohem“ – mimo ohrožení lodí od lyžařů v neoprenech. Tam Franta s kamarády z klubu postavil trať vyznačenou čtyřmi velkými bójemi.

 Babí léto, o které se postarala mohutná tlaková výše, která po mnoho dnů setrvávala nad střední Evropou, sice zajistila krásné, slunečné a teplé počasí, ale jak každý začínající meteorolog ví, také téměř bezvětří. Všechny jízdy se tak odjezdily spíše na termiku způsobenou rozdílem teplot vody a břehu ohřívaného sluncem. Ale i tak se počty kol v hodinovém limitu většinou blížily čtyřem.

 Ačkoli oficiální zahájení bylo v pátek ve dvě hodiny, někteří nedočkavci dorazili už ve čtvrtek a tak se v pátek odjely již první z jízd. Já přijel s Karlem Šimůnkem až v pátek odpoledne a tak jsme už jen viděli potupné stažení Jardova Doriana svážecím člunem – vítr se rozhodl jít spát bez ohledu na naše potřeby. Večer proběhl v přátelském česko – slovenském povídání nad výbornými bramboráky v restauraci.

Sobotní ráno opět věstilo sluneční bezvětrný den a tak jsme s první jízdou čekali asi do desáté hodiny. V klidu se tak mohli připravit i ti, kteří dojeli až ráno a zkompletovali celkovou listinu závodníků na 19 lodí ze tří států.  Poprvé se soutěžních jízd zúčastnila Lenka Mrákotová s Dulcibetou, kterou jsme mohli poprvé vidět v Kolíně 2011. Šlo ji to skvěle (i když sama o sobě měla pochybnosti) a tak jsem ji velmi rád (se svolením Pepy) během obědové pauzy dekoroval odznakem Českého minisailu.

 

  Před poslední jízdou došlo i na další oficialitu, spojenou s ukončením sezóny, tedy vyhlášení Osobnosti roku 2011 MINISAIL.CZ. V letošním roce byl navržen a vybrán Jarda Pešek z Kolína a stal se tak po Michalovi a Zdeňkovi třetím vyhlášeným. V knize, kterou jsem Jardovi předal, bylo toto věnování:

Jardovi Peškovi,
který se postupně změnil z jachtaře nekompromisně vyžadujícího LEVOBOK,
na príma kamaráda, schopného zorganizovat pro nás ostatní závody, soudcovat je,
a při tom udělat skvělou atmosféru.


 
Po odjetí sobotních jízd jsme se sešli v klubovně lyžařů na slavnostním vyhlášení výsledků, předání diplomů a cen pro vítěze. Nesmím zapomenout zmínit i sympatickou štamprli slivovice pro každého, kdo dokončil závod, podávanou Frantovou rodinou, zajišťující zápisy průjezdů cílovou linií. Franta s kolegy z klubu také pro každého zajistil malý dárek a účastnický diplom.

 Po těchto oficialitách jsme v klubovně zůstali v diskusi nad návrhem Národních pravidel ČR pro skupinu F-NSS. Diskuse byla vedena Jardou, který pravidla předčítal a chytal připomínky účastníků. Za sebe dodám, že jsme tato národní pravidla Jardy a Pepy Slížka již klukům písemně komentovali a některé naše připomínky Jarda i zmínil. Protože však zásadně nesouhlasíme s rozdělením kategorií na makety a „ostatní“ (bylo zdůvodněno proč) připravíme se Zdeňkem vlastní návrh doplnění Pravidel Naviga 2010.

Nedělní ráno se vyvíjelo opět podle scénáře „čekáme na vítr“ a stejně jako předešlé dny se start uskutečnil v deset. Poslední regata se jela o Pohár starosty Těrlicka a také samozřejmě o právo zamknout vodu sezóny 2011. V závodě, kde měly největší šance vysoké lodě, které mohly efektivně využít vítr nad hladinou, vyhrál Illbruck Jardy Peška. Tak v neděli 2. 10. cca v 11:30 byly slavnostně uzamčeny vody pro závody této sezóny.

 Franta s pořadatelským a rodinným týmem zaslouží velké díky za uspořádání této akce. Navíc se nám pochlubil i svým novým modelem, pravda poněkud přerostlým.

 Jirka
foto (c) Mrákotovi a já
     

výsledky 

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se

Další články v rubrice

Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Log
Článků: 282
Akcí: 15
Uživatelů: 109
Lodí v registru: 3
Vyrobilo: CLIQUO & Binteractive © 2022 minisail.cz